Roblox, Çin mobil uygulamasını kapattı

 

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu olan Roblox, iOS ve Android uygulamasının Çin sürümünü kapattığını duyurdu.

Roblox Çin internet sitesinde duyurulduğu üzere, 8 Aralık tarihinde uygulama mağazalardan çıkarıldı. Yapılan paylaşımda uygulamayı test ettikleri için oyunculara teşekkür ediyor ve geliştiricilerin "ürünü optimize etmeye devam edeceğini" açıkladı.

Roblox sözcüsü James Key yaptığı bir açıklamada, "Geçen yıl, Çin'de test ettiğimiz ve yinelediğimiz 3D deneyimlerden oluşan sürükleyici bir sanal evren inşa etme vizyonuyla LuoBuLeSi olarak da bilinen Roblox Çin'i piyasaya sürdük." demişti.

YENİ BİR SÜRÜMÜ YAYINLANACAK

Roblox uygulamasının neden kaldırıldığına gelince, James Kay, uygulamanın başka bir sürümünü oluşturmaya hazırlanırken "bir dizi önemli geçici eylemin gerekli olduğunu" söyledi. James Kay, yeni sürümün ne zaman piyasaya sürüleceğine dair ek bir ayrıntı paylaşmadı.

ÇİN'DE OYUN ERİŞİMLERİ ENGELLENDİ

Roblox Çin'in geçici olarak kapanması, ülkede bir başka popüler oyunun aniden durdurulmasına işaret ediyor. 2021 senesi boyunca Çin hükümeti, oyunlara karşı aldığı sert önlemler sonucunda birçok oyunun erişimi Çin'de engellendi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.